تلفن تماس :09104883831- 09107199208

ایمیل : info@tmlan.ir

۲۰ روش باور نکردنی

همه ما می خواهیم بدانیم که چگونه انگلیسی گفتاری را بهبود ببخشیم.

اما برای برخی از ما ، یک مانع بزرگ وجود دارد.

برای بهبود اسپیکینگ زبان انگلیسی ، بهترین کار این است که با یک گوینده بومی صحبت کنید. اما همه ما این گزینه را نداریم!

اگر کسی که انگلیسی صحبت می کند را نمی شناسید چه می کنید؟ اگر وقت نداشته باشید چه می کنید؟ اگر هنوز به اندازه کافی اعتماد به نفس ندارید و نمی توانید با یک بومی تمرین کنید ، چه می کنید؟

چگونه می توانید انگلیسی صحبت کنید بدون اینکه شخص دیگری به شما کمک کند؟

نگران نباشید. حتی بدون داشتن یک شریک گفتاری ، هنوز می توانید انگلیسی گفتاری خود را بهبود ببخشید.

ما می خواهیم چگونگی آن را توضیح دهیم.

بدون شریک گفتاری؟ مشکلی نیست!

 

 1. به انگلیسی فکر کنید

بعضی اوقات ، مشکل در اسپیکینگ انگلیسی ، خود زبان نیست ، بلکه طرز فکر شما در مورد آن است.

اگر به زبان مادری خود فکر می کنید و سپس سعی می کنید انگلیسی صحبت کنید ، همیشه باید بین زبانها ترجمه کنید. ترجمه کار ساده ای نیست! حتی افراد مسلط به دو یا چند زبان نیز در جابجایی بین زبانها مشکل دارند.

راه حل این است که به انگلیسی فکر کنید.

این کار را می توانید در هر مکان و هر زمان انجام دهید. هنگامی که به روز خود فکر می کنید یا وقتی تصمیم می گیرید چه غذایی را سفارش دهید ، سعی کنید از زبان انگلیسی استفاده کنید. حتی سعی کنید از یک دیکشنری انگلیسی به انگلیسی برای جستجوی کلمات استفاده کنید. به این ترتیب ، شما هرگز مجبور نیستید از زبان مادری خود استفاده کنید و کلمات را ترجمه کنید. متوجه خواهید شد که وقتی به انگلیسی فکر می کنید ، راحت تر می توانید به انگلیسی صحبت کنید.

 1. با خودتان صحبت کنید

هر وقت در خانه هستید (یا در جای دیگری تنها هستید) می توانید انگلیسی صحبت کردن را با شخص مورد علاقه خود بهبود بخشید: خودتان.

اگر به انگلیسی فکر می کنید ، سعی کنید افکار خود را با صدای بلند بیان کنید. با صدای بلند نیز بخوانید. تمرین تمرین است و حتی اگر کسی را برای اصلاح اشتباهات خود نداشته باشید ، فقط صحبت با صدای بلند به شما کمک می کند تا راحت تر انگلیسی صحبت کنید.

 1. از آینه استفاده کنید

هر زمان که می توانید ، چند دقیقه از روز خود را اختصاص دهید تا جلوی آینه بایستید و صحبت کنید. یک موضوع را انتخاب کنید ، یک تایمر برای دو یا سه دقیقه تنظیم کنید و فقط صحبت کنید.

هدف این تمرین تماشای زبان دهان ، صورت و بدن هنگام صحبت شما است. همچنین باعث می شود احساس کنید که با شخصی صحبت می کنید ، بنابراین می توانید وانمود کنید که با یک دوست اهل مطالعه بحث می کنید.

دو سه دقیقه کامل صحبت کنید. متوقف نشوید. اگر روی کلمه ای که نمی دانید گیر کردید ، سعی کنید ایده خود را به روش دیگری بیان کنید. همیشه پس از پایان دو تا سه دقیقه می توانید نحوه بیان آن کلمه را جستجو کنید. این قطعاً به شما کمک می کند بفهمید با چه نوع کلمات یا جملاتی مشکل دارید.

 1. تمرکز بر تسلط انگلیسی ، نه دستور زبان

هنگامی که به زبان انگلیسی صحبت می کنید ، چند بار متوقف می شوید؟

هرچه بیشتر بایستید ، اعتماد به نفس و راحتی شما کمتر می شود. تمرین آینه فوق را امتحان کنید ، اما خود را به چالش بکشید تا تمام وقت بدون توقف یا لکنت (مکث بین کلمات خود را حفظ کنید) صحبت کنید.

این ممکن است به این معنی باشد که جملات شما از نظر دستوری کامل نخواهند بود و اشکالی ندارد! اگر به جای صحیح صحبت کردن ، روان صحبت کنید ، همچنان درک خواهید شد و صدای بهتری خواهید داشت. با یادگیری بهتر آنها می توانید جای قوانین گرامری و کلمه ای صحیح را پر کنید.

 1. پیچش زبان انگلیسی را امتحان کنید

پیچش زبان مجموعه ای از کلمات است که گفتن آنها به سختی و سریع انجام می شود. سعی کنید این جملات را چند بار بگویید! کار آسانی نیست.

بازی های کلمه ای از این قبیل به شما کمک می کند جای مناسب دهان و زبان خود را پیدا کنید و حتی می تواند به تلفظ شما کمک کند.

 1. گوش دهید و تکرار کنید

همراه با نمایش های تلویزیونی ، فیلم های یوتیوب یا سایر گفتارهای طبیعی انگلیسی صدای طبیعی را نیز تمرین کنید!

یک کلیپ کوتاه که دوست دارید را پیدا کنید یا از کلماتی استفاده کنید که در زندگی واقعی استفاده می کنید ، سپس آن را خط به خط تکرار کنید. سعی کنید با لحن ، سرعت و حتی لهجه مطابقت داشته باشید (اگر می توانید). مهم نیست که چند کلمه را از دست بدهید ، مهم این است که به صحبت ادامه دهید. سعی کنید درست مانند بومی زبانان به نظر برسید.

 1. به صداهای استرس دار توجه کنید

انگلیسی از استرس در کلمات و جملات استفاده می کند. این بدان معناست که وقتی انگلیسی صحبت می کنید ، باید کلمات و هجاهای خاص (اصوات) را تحت فشار قرار دهید یا تأکید کنید تا به کلمات و جملات معانی مختلفی ببخشید.

به جایی که بومیان هنگام صحبت تأکید می کنند گوش دهید. سعی کنید برای بهبود استرس انگلیسی در گفتار خود به همان روش تکرار کنید.

این نه تنها به شما کمک می کند انگلیسی خوب صحبت کنید بلکه حتی ممکن است سو تفاهم ها را کاهش دهد. گاهی اوقات ، قرار دادن استرس روی هجای اشتباه کلمه را کاملا تغییر می دهد. یاد بگیرید تفاوت را بشنوید!

 1. همراه با آهنگ های انگلیسی بخوانید

آواز خواندن به همراه آهنگ های مورد علاقه انگلیسی به روان بودن شما کمک می کند. این یک روش یادگیری زبان اثبات شده است که توسط علم پشتیبانی می شود.

هنگامی که می توانید همراه با خوانندگان پاپ مانند تیلور سوئیفت و جیسون مراز آواز بخوانید ، می توانید مهارت های خود را با چیزی کمی دشوارتر آزمایش کنید: رپ!

رپ یک روش عالی برای تمرین انگلیسی است زیرا اغلب کلمات مانند جملات منظم گفته می شوند. با این حال ، رپر از ریتم قوی تر و سرعت بیشتری استفاده می کند. ممکن است بعضی از کلمات منطقی نباشند ، اما اگر می توانید با رپر همگام شوید ، در راه تسلط کامل هستید!

 1. اشکال واژه را با واژه های جدید بیاموزید

برخی از تمرینات قبل از اینکه حتی دهان خود را باز کنید ، انجام می شود. با یادگیری اشکال مختلف هر کلمه ای که یاد می گیرید ، صحبت کردن را آسان تر کنید. این کار را باید هنگام یادگیری واژگان جدید انجام دهید.

دانستن روش صحیح استفاده از کلمه در هر نوع جمله ای مهم است. این دانش هنگام صحبت به شما کمک می کند. لازم نیست متوقف شوید و به کلمات متفاوتی فکر کنید - دقیقاً خواهید فهمید که چه موقع باید آن کلمه را هنگام صحبت استفاده کنید.

 1. عبارات و نه کلمات را بیاموزید

یک ایده حتی بهتر برای بهبود زبان انگلیسی ، یادگیری عبارات است ، نه فقط کلمات.

ممکن است شما از دستور زبان و واژگان صحیح استفاده کرده باشید ، اما هنوز نحوه گفتن یک گوینده بومی اینگونه نیست.

عبارات و اصطلاحات می توانند برای طبیعی تر به نظر رسیدن هنگام صحبت مفید باشند.

 1. رایج ترین گفته های خود را بیاموزید

کمی وقت بگذارید تا واقعاً متوجه شوید که چگونه به زبان مادری صحبت می کنید.

از چه کلمات و عباراتی بیشتر استفاده می کنید؟

بیاموزید که چگونه عبارات و کلمات پرکاربرد خود را به انگلیسی بگویید. دانستن آنها به انگلیسی به شما کمک می کند همانطور که به زبان مادری خود صحبت می کنید به انگلیسی صحبت کنید.

 1. برای شرایط خاص آماده شوید

آیا به دلیل خاصی یاد می گیرید انگلیسی صحبت کنید؟ به عنوان مثال ، آیا شما انگلیسی یاد می گیرید تا بتوانید در یک شرکت انگلیسی زبان شغل پیدا کنید؟ در این صورت انگلیسی را تمرین کنید که در مصاحبه به شما کمک می کند. آیا شما انگلیسی یاد می گیرید تا بتوانید در آمریکا دوست پیدا کنید؟ پس شما به یک نوع انگلیسی دیگر احتیاج دارید.

قبل از اینکه به مکانی بروید که مجبورید انگلیسی صحبت کنید ، می توانید آنچه که ممکن است بگویید را تمرین کنید. اگر در حال آماده سازی برای رفتن به رستوران هستید ، ممکن است مکالمات در یک رستوران چگونه به نظر برسد؟ به سوالاتی که ممکن است پیشخدمت از شما بپرسد پاسخ دهید. سعی کنید در مورد غذا و منوها صحبت کنید.

اگر آماده باشید احساس اطمینان بیشتری خواهید کرد!

 1. موارد استثنایی را بیاموزید و از آنها استفاده کنید

اگر مدتی است انگلیسی یاد گرفته اید ، احتمالاً می دانید که زبان انگلیسی پر از موارد استثنا در قوانین آن است.

بسیاری از زبان آموزان از این موضوع عصبانی خواهند شد ، اما آنچه می توانید انجام دهید این است: از این موارد استثنایی استفاده کنید تا انگلیسی بهتر صحبت کنید!

یادگیری همه موارد استثنایی زبان غیرممکن است ، اما می توانید روی گروههایی از استثناها تمرکز کنید و هر هفته یک یا دو گروه را یاد بگیرید.

مرحله بعدی در این نکته استفاده از استثناهایی است که آموخته اید. برای این کار می توانید از هر نکته دیگری در این لیست استفاده کنید. فقط موارد استثنا را در نظر بگیرید و تا جایی که می توانید از آنها در مکالمات خود استفاده کنید ، و به زودی آنقدر برای شما معمولی می شوند که فقط به طور طبیعی از آنها استفاده خواهید کرد.

برخی از مثالهای استثنا یا بی قاعده ای که می توانید یاد بگیرید عبارتند از: جمع بی قاعده ، افعال بی قاعده ، استثنا در تلفظ.

 1. الفبای آوانگاری را بیاموزید

الفبای آوانگاری نموداری است که تمام صداهایی که در همه زبانهای جهان وجود دارد در آن گنجانده شده است! نیازی به گفتن نیست (البته) ، شما فقط باید اصوات انگلیسی را یاد بگیرید ، اما اگر این کار را انجام دهید ، قادر خواهید بود بدون تردید هر رونویسی آوایی که می بینید را تلفظ کنید.

یادگیری الفبای آوانگاری بسیار دشوار به نظر می رسد ، اما کاملاً ارزش آن را دارد.

 1. دوره های گفتاری آنلاین را بگذرانید

ممکن است شریک صحبت نداشته باشید ، اما حدس بزنید چه چیزی دارید؟ دوره های گفتگوی آنلاین رایگان!

یادگیری آنلاین دارد محبوبیت روزافزون پیدا می کند. علاوه بر این ، پیشنهاد بسیار عظیم (بسیار بزرگی) است که چندین برابر قیمت در واقع صفر است.

به معنای واقعی کلمه هزاران دوره آنلاین وجود دارد که می تواند به شما در بهبود مهارت گفتار انگلیسی کمک کند. من سه مورد را انتخاب کردم که مطمئن هستم در این زمینه به شما کمک خواهند کرد:

انگلیسی صحبت کردن و نوشتن به طور موثر. به لطف تکنیک های موجود در این دوره شگفت انگیز مهارت های نوشتاری و گفتاری خود را تقویت کنید.

حرفه ای انگلیسی صحبت کنید. اگر برای کار باید مهارت مکالمه خود را ارتقا دهید ، این دوره عالی برای شماست.

انگلیسی برای انجام تجارت در آسیا - صحبت کردن. بسیاری از ما نیازی به تجارت در آسیا نداریم ، اما آسیا فقط یک موقعیت است.

این دوره بر روی صحبت کردن و انگلیسی تجارت متمرکز است و هدف اصلی آن این است که به شما آموزش دهد چگونه یک سخنرانی کامل شفاهی ارائه دهید.

 1. خلاق باشید

اگر کمی خلاقیت داشته باشیم ، بهبود مهارت گفتار انگلیسی می تواند سرگرم کننده باشد.

هرچه "سرگرمی" به شما معنی می دهد ، از آن به نفع خود استفاده کنید و انگلیسی را در آن بگنجانید.

به عنوان مثال ، سعی کنید روی مبل خود بنشینید و به اطرافتان نگاه کنید. یک موضوع جالب پیدا کنید و سعی کنید آن را به انگلیسی توصیف کنید. اگر تازه شروع کرده اید ، ممکن است از واژگان آسان و جملات کوتاه استفاده کنید. اما هرچه بهتر شوید ، در این تمرین کوچک بهتر خواهید شد!

چیز دیگری که می توانید امتحان کنید مجله خلاق به زبان انگلیسی است. بسیاری از مردم فکر می کنند که مجله همان نگه داشتن دفتر خاطرات است ، اما خیلی بیشتر است!

در آخر ، سعی کنید زندگی خود را دشوار کنید. نه ، من دیوانه نیستم. آیا تا به حال موقعیتی داشته اید که بخواهید به انگلیسی چیزی بگویید اما در به خاطر اوردن یک کلمه گیر کرده اید؟ این کار را عمداً انجام دهید! سعی کنید در مورد چیزی صحبت کنید بدون استفاده از کلمات خاص.

به عبارت دیگر ، به همان اندازه که می خواهید خلاق باشید و در تمام مدت از زبان انگلیسی استفاده کنید.

 1. جهان خود را روایت کنید

چیزی شبیه به توصیف اشیا ، توصیف آنچه در خارج از خانه می بینید است. اگر به سمت فروشگاه مواد غذایی می روید یا در حال رفت و آمد به محل کار خود هستید ، سعی کنید آنچه را می بینید توصیف کنید. این یک امر مانند گشت و گذار در محیط اطرافتان خواهد بود ، اما راوی شما هستید!

اگر نمی خواهید یا نمی توانید با صدای بلند صحبت نکنید. در عوض این کار را در مغز خود انجام دهید و به صدای درونی خود گوش دهید. هرچه بیشتر این تمرین را انجام دهید ، گفتگوی واقعی با دیگران آسان تر خواهد بود. همچنین به شما کمک می کند به انگلیسی فکر کنید!

18- به انگلیسی بخوانید

آیا می خواهید مهارت های گفتاری خود را ارتقا دهید؟ پس شما باید شروع به خواندن کنید ، همچنین!

در صورت عدم تمرین و بهبود سایر زمینه ها ، بهبود یک منطقه از زبان (مانند صحبت کردن) غیرممکن است.

خواندن به شما کمک می کند مهارت گفتاری خود را بهبود ببخشید زیرا باعث به کار انداختن مغز شما می شود. هنگام مطالعه ، احتمالاً به صدای مغز یا صدای درونی خود گوش می دهید که کلمات را تلفظ می کند. علاوه بر این ، شما می توانید کلمات جدیدی را در متن یاد بگیرید که بعداً می توانید در مکالمات خود استفاده کنید.

سرانجام ، هنگامی که می خوانید (روزنامه ها ، کتاب ها ، کتاب های درجه بندی شده ، شعر ...) ، بیشتر با انگلیسی درست و منظم تماس خواهید داشت. هرچه بیشتر بخوانید ، مغز شما سریعتر شروع به شناخت الگوها و گروه های کلماتی می کند که به طور معمول با هم ترکیب می شوند. وقتی این الگوها در ذهن شما است ، می توانید بدون هیچ گونه تردیدی از آنها در مکالمات خود استفاده کنید.

 1. آرام باشید!

شما می توانید در هنگام یادگیری روان صحبت کردن ، بهترین یاور یا بدترین دشمن خود باشید! ما می دانیم که این کار سخت است ، اما شما باید سعی کنید نگران چگونگی صدایتان هنگام صحبت نباشید. فقط آرام باشید!

اگر گیر کردید یا گیج شدید ، فقط یک نفس عمیق بکشید و از اول شروع کنید. اگر مجبور هستید آهسته تر صحبت کنید. برای مکث وقت بگذارید و به جمله بعدی خود فکر کنید.

هر کاری لازم است انجام دهید تا با انگلیسی صحبت کردن راحت تر باشید.

 1. از زبان خود داستانی را به انگلیسی بگویید

در اینجا یک روش جالب برای بررسی میزان پیشرفت انگلیسی گفتاری شما وجود دارد:

داستانی که واقعاً به خوبی می دانید را انتخاب کنید و آن را به انگلیسی بگویید.

به یاد داشته باشید هنگام بیان داستان خود به انگلیسی فکر کنید. تمرکز خود را روی صحبت روان به جای صحیح قرار دهید. هر جمله را با صدای بلند برای خود بگویید.

حتی اگر کسی ندارید که به زبان انگلیسی با او صحبت کنید ، باز هم می توانید اعتماد به نفس خود را افزایش داده و تسلط کافی را بر وقت خود داشته باشید.

از برخی جهات ، تمرین صحبت کردن توسط خودتان حتی راحت تر است! اکنون شما دقیقاً می دانید که چگونه انگلیسی گفتاری را توسط خودتان بهبود ببخشید و باید با این کار احساس اعتماد به نفس کنید!

 

نویسنده : مهندس مسعود نیسانی

سطح پیشرفته

هنگامی که شما به سطح پیشرفته زبان انگلیسی رسیدید بدان معنی است که با زمانهای افعال در زبان انگلیسی ، لغات مختلف آشنا هستید.

سطح متوسط

پس از پایان این دوره زبان آموز قادر خواهد بود جملات و عبارات معمول و پرکاربرد درباره مسائل شخصی، خانواده، خرید، اشتغال و ... را درک کند.

سطح مبتدی

افرادی که در این سطح هستند می‌توانند عبارات روزمره‌ی پر کاربرد و کاملاً ابتدایی را درک کنند. همچنین می‌توانند خود را به صورت ساده معرفی کنند.

سطح پایه

هدف اصلی این دوره ترغیب زبان‌آموزانی است که به تازگی وارد حیطه یادگیری زبان شده‌اند تا در مسیر خود ثابت قدم حرکت کنند.

Tmlan آموزش زبان انگلیسی از سطح پایه تا پیشرفته

تماس با ما

شماره تماس با ما:

09107199208

09104883831

ثبت نام

Template Design:Dima Group