تلفن تماس :09104883831- 09107199208

ایمیل : info@tmlan.ir

احساس خجالت می کنید؟ با این نکات پایین آوردن استرس اعتماد به نفس به زبان انگلیسی را کسب کنید.

من قبلا یکی از زبان آموزانی بودم که خیلی خجالتی بودم و نمی توانستم در اطراف دیگران صحبت کنم.

وقتی من برای اولین بار یادگیری فرانسوی را شروع کردم ، هیچ وقت با دوستان فرانسوی ام تمرین نکردم. می ترسیدم که اشتباه کنم و احمقانه به نظر برسم.

و من چند بار احمقانه به نظر رسیدم ، مانند زمانی که سعی کردم به راننده تاکسی بگویم آپارتمان من شماره 18 است اما به طور تصادفی در عوض یک توهین ناخوشایند کردم.

تا زمانی که من از پاریس ، شهری با میلیونها نفر به یک دهکده روستایی در وسط فرانسه نقل مکان کردم ، یاد گرفتم که چگونه با اشتباه کردن مشکلی نداشته باشم. تعداد کمی از مردم آنجا انگلیسی صحبت می کردند ، بنابراین من مجبور شدم از همان زبان فرانسوی کمی استفاده کنم که باید درک می شد.

با گذشت زمان ، مهارت های گفتاری ، شنیداری و گرامری من بهتر شد زیرا مجبور شدم در موقعیت های بی شماری مجبور به استفاده از این زبان شوم.

این پست به شما روش هایی را نشان می دهد که می توانید در هنگام استفاده از انگلیسی اعتماد به نفس خود را بهبود بخشید ، از جمله برخی اقدامات مشخصی که می توانید برای راحت تر شدن در یادگیری ، صحبت و نوشتن انگلیسی انجام دهید.

یاد گرفتم که اکثر مردم معمولاً سریع می خندند و بعد حرکت می کنند - یا آنها به من کمک می کنند. مهمتر از همه ، من فهمیدم که چیزی برای ترسیدن وجود ندارد.

واقعیت این است که اکثر مردم وقتی اشتباهات احمقانه می کنند نمی خواهند احساس احمقانه کنند.

در واقع این اشتباهات نیست که مانع شما می شود ، بلکه شک است. واقعیت این است که همه هنگام مکالمه انگلیسی اشتباه می کنند ، حتی بومیان آن.

یک گوینده انگلیسی زبان بومی عادی تمایل به نقض قوانین بی شماری هنگام صحبت دارد. در واقع ، شما احتمالاً می دانید که قوانین گرامر نسبت به اکثر انگلیسی زبانان فراتر از ذهن شما هستند!

هک کردن اعتماد به نفس زبان انگلیسی

 اگر شما مثل من هستید ، مجبور شدن به صحبت کردن به یک زبان خارجی در مقابل افراد بومی یک تجربه اعصاب خردکن است.

مسئله این است که احساس استرس تفکر واضح را دشوار می کند ، و این باعث می شود که حتی بیشتر اشتباه کنید و به توانایی های انگلیسی خود شک کنید. این یک چرخه منفی است و تنها چیزی که می تواند چرخه را بشکند افزایش اعتماد به نفس شما است.

اولین قدم برای ایجاد اعتماد به نفس در زبان انگلیسی ، یادگیری چگونگی آرامش است تا بتوانید انگلیسی را با ذهن باز یاد بگیرید. اگر در هنگام درس انگلیسی یا هنگام صحبت کردن آن به سختی احساس آرامش و راحتی می کنید ، سعی کنید تمرینات تنفس عمیق را انجام دهید تا آرام شوید. این به شما کمک می کند تا تمرکز را رها نکنید و همچنین باعث آرامش اعصاب می شود.

راه دیگر برای افزایش اعتماد به نفس در زبان انگلیسی این است که تجربه یادگیری خود را لذت بخش کنید. به این ترتیب ، شما آنقدر مشغول سرگرمی هستید که حتی وقت آن را نخواهید داشت که اشتباه می کنید یا نه.

در حالی که افراد زیادی وجود ندارند که تمرینات کتاب دستور زبان و تمرینات واژگان را هیجان انگیز بدانند (اگرچه از اهمیت بالایی برخوردارند!) ، روش های دیگری نیز وجود دارند که یادگیری انگلیسی شما را هیجان انگیز می کند. اگر تماشای فیلم را دوست دارید ، با تماشای فیلم های انگلیسی واژگان و مهارت های گوش دادن خود را به سطح بالاتری برسانید. یا می توانید از موسیقی استفاده کنید تا به شما کمک کند مانند یک زبان بومی به نظر برسید.

سرگرمی ها و علایق شما هرچه باشد ، احتمال وجود نسخه انگلیسی آن وجود دارد. به عنوان مثال ، بازیهای رایانه ای.

همچنین ، وب سایت زبان مادر با تعداد زیادی مکالمه انگلیسی برای تقریباً هر نوع سرگرمی یا علاقه پر شده است. به سادگی از گزینه جستجو استفاده کنید که موضوعات مورد علاقه شما را پوشش می دهد. شما می توانید در بحث هایی با مردم از سراسر جهان در موضوعاتی مانند اخبار ، تلویزیون ، موسیقی و هر چیز دیگری که تصور کنید ، شرکت کنید.

 

چگونه در زبان انگلیسی راحت باشم: 6 تمرین ایجاد اعتماد به نفس

احتمالاً این جمله را شنیده اید که " با تمرین حله". بهترین راه برای تقویت اعتماد به نفس در زبان انگلیسی ، راحت بودن در استفاده از زبان است و برای این کار باید مرتباً تمرین کنید.

در اینجا شش روش عالی برای تمرین زبان انگلیسی به روشی مثبت و کم استرس آورده شده است.

 

  1. از واتس اپ استفاده کنید

اگر دوستان یا همکلاسی هایی دارید که انگلیسی نیز یاد می گیرند ، ببینید آیا می توانید یک گروه واتس اپ را با هم راه اندازی کنید که در آن پیام های صوتی را به انگلیسی ارسال کنید. واتس اپ عالی است زیرا به شما امکان می دهد مکالمه ها را هنگامی که آماده هستید تمرین کنید ، بنابراین وقتی تمایلی به صحبت ندارید نگران نیستید که در وسط بحث خارج شوید.

  1. با بازاریاب تلفنی تمرین کنید

 آیا تا به حال تماس های تلفنی را از افراد تصادفی دریافت کرده اید که سعی می کنند از طریق تلفن چیزی به شما بفروشند؟

هیچ کس دوست ندارد به وسیله ی بازاریابان تلفنی اذیت شود ، اما اگر قصد دارید با آنها از طریق تلفن صحبت کنید ، ممکن است انگلیسی خود را نیز روی آنها تمرین کنید.برای اینکه حوصله تان سر نرود با آنها صحبت کنید و از آنها سوال بپرسید!

بهترین قسمت این است که آنها سعی می کنند چیزی به شما بفروشند ، بنابراین اساساً باید مودبانه به حرف های شما گوش دهند و اگر اشتباه کنید شما را مسخره نمی کنند!

  1. متن ترانه های مورد علاقه خود را بیاموزید

آواز خواندن را همراه با متن آهنگ های مورد علاقه خود تمرین کنید تا با ریتم و تلفظ انگلیسی احساس راحتی کنید. مطمئناً ، هنگام مکالمه با دوستان انگلیسی زبان خود ، آواز نمی خوانید ، اما این همچنان به شما کمک می کند یاد بگیرید چگونه انگلیسی را به طور طبیعی صحبت کنید.

  1. با صدای بلند بخوانید

ما از قبل می دانیم که خواندن کتاب یک روش عالی برای یادگیری یک زبان جدید است ، اما اگر با صدای بلند نمی خوانید ، پس زمان مطالعه خود را به حداکثر نمی رسانید. دفعه دیگر که یک رمان خوب انگلیسی را در خانه می خوانید ، حتماً تمرین بلند خواندن پاراگراف ها را انجام دهید تا به انگلیسی صحبت کردن عادت کنید. پس از مدتی ، آنقدر راحت انگلیسی صحبت می کنید که برقراری مکالمات به طبیعت دوم تبدیل می شود.

همچنین می توانید کتاب های صوتی را امتحان کنید تا مهارت شنیداری خود را نیز تقویت کنید.

  1. به زبان اول خود وابستگی نداشته باشید

بیایید این را بپذیریم که اگر هر وقت با کلمه ای دشوار مواجه شدید همیشه به زبان مادری خود برگردید ، احتمالاً دیگر راحت صحبت نمی کنید. دلیل اینکه یاد گرفتم چگونه به خوبی فرانسوی صحبت کنم این بود که مجبور شدم با واژگانی که داشتم کار کنم زیرا هیچ کس زبان انگلیسی را نمی فهمید.

مگر اینکه در شرایطی قرار بگیرید که درک آن خیلی مهم است ، مانند هنگام باز کردن حساب بانکی یا قرار ملاقات با پزشک ، باید از منطقه راحتی خود خارج شوید و در هر زمان ممکن فقط از زبان انگلیسی استفاده کنید. تعجب خواهید کرد که چقدر سریع اعتماد به نفس انگلیسی شما هنگام صحبت کردن در انگلیسی بهبود می یابد. این تنها گزینه شماست!

  1. انگلیسی را به طور طبیعی یاد بگیرید

انگلیسی زبانان بومی یاد نمی گیرند که چگونه از طریق کتاب های درسی انگلیسی صحبت کنند و شما نیز نباید این کار را کنید. رویکرد طبیعی یادگیری زبان انگلیسی مستلزم این است که شما بدون نیاز به تفکر در قواعد دستور زبان و تلفظ ، وارد دنیا شوید ، اشتباه کنید و از دانش انگلیسی خود استفاده کنید - علاوه بر این ، بیشتر انگلیسی زبان ها لهجه خوب را دوست دارند!

اگر می خواهید در مورد یادگیری زبان انگلیسی بدون همه کتابهای درسی و تمرینات بیشتر بدانید ، وب سایت زبان مادر را ببینید. آنها دارای تعداد زیادی محتوای جذاب و چالش بر انگیز هستند که می توانید در آنها شرکت کنید.

 به یاد داشته باشید که انگلیسی تنها زبان است.

در پایان روز ، انگلیسی تنها زبانی است که ما برای برقراری ارتباط با یکدیگر از آن استفاده می کنیم. تا زمانی که بتوانید خود را درک کنید ، شروع خوبی دارید. اجازه ندهید که مطالعات انگلیسی منبع استرس شما باشند.

و اگر بلغزید ، نگران نباشید. هرکسی اشتباه می کند.

 یادگیری پذیرش این اشتباهات و یادگیری از آنها برای این است که چگونه اعتماد به نفس پیدا خواهید کرد!

نویسنده : مهندس مسعود نیسانی

سطح پیشرفته

هنگامی که شما به سطح پیشرفته زبان انگلیسی رسیدید بدان معنی است که با زمانهای افعال در زبان انگلیسی ، لغات مختلف آشنا هستید.

سطح متوسط

پس از پایان این دوره زبان آموز قادر خواهد بود جملات و عبارات معمول و پرکاربرد درباره مسائل شخصی، خانواده، خرید، اشتغال و ... را درک کند.

سطح مبتدی

افرادی که در این سطح هستند می‌توانند عبارات روزمره‌ی پر کاربرد و کاملاً ابتدایی را درک کنند. همچنین می‌توانند خود را به صورت ساده معرفی کنند.

سطح پایه

هدف اصلی این دوره ترغیب زبان‌آموزانی است که به تازگی وارد حیطه یادگیری زبان شده‌اند تا در مسیر خود ثابت قدم حرکت کنند.

Tmlan آموزش زبان انگلیسی از سطح پایه تا پیشرفته

تماس با ما

شماره تماس با ما:

09107199208

09104883831

ثبت نام

Template Design:Dima Group