تلفن تماس :09104883831- 09107199208

ایمیل : info@tmlan.ir

اینجا 3 روش اثبات شده برای انتخاب وجود دارد.

آنها می گویند "کمترین فاصله بین دو نقطه یک خط مستقیم است."

آیا قبلاً این جمله را به زبان انگلیسی شنیده اید؟

این بدان معنی است که ساده ترین و سریع ترین راه برای رسیدن از یک مکان به مکان دیگر این است که فقط مستقیم بروید.

بنابراین چگونه می توانید انگلیسی را "به صورت یک خط مستقیم" یاد بگیرید؟

زبان آموزان انگلیسی همیشه به دنبال راه هایی برای تسلط سریعتر هستند. ما درباره نکات و ترفندهای یادگیری می خوانیم و سعی می کنیم یادگیری را بخشی از برنامه روزمره خود قرار دهیم.

اما آیا تا به حال آرزو کرده اید که فقط یک روش یادگیری وجود داشته باشد که یادگیری زبان انگلیسی را برای شما فوق العاده آسان کند؟

هیچ خط مستقیمی از "یادگیری" به "تسلط" وجود ندارد ، اما طبق علم ، ممکن است سه مورد وجود داشته باشد.

در زیر این سه روش برای یادگیری زبان انگلیسی ، اینکه برای چه کسانی بهتر هستند و نحوه شروع کار با هر کدام به شما نشان داده می شود.

چرا یافتن ساده ترین راه برای یادگیری انگلیسی ممکن است خیلی ساده نباشد. شما تنها کسی نیستید که به دنبال ساده ترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی است. دانشمندان و زبان شناسان (افرادی که زبان ها را مطالعه می کنند) سالهاست که در تلاشند آن را پیدا کنند. مطالعات زیادی در مورد چگونگی پردازش مغز ما به زبانهای مختلف و یادگیری زبان انجام شده است ، به ویژه در کودکان (که به نظر می رسد در یادگیری زبان های جدید مشکل کمتری دارند.

مسئله این است که بسیاری از مطالعات متناقض هستند - این بدان معناست که آنها چیزهای متضادی می گویند. برخی مطالعات می گویند که یک راه بهترین است ، در حالی که مطالعات دیگر می گویند روش دیگری بهتر عمل می کند.

در حقیقت ، ساده ترین راه برای یادگیری انگلیسی وجود ندارد. چرا؟

به خاطر شما ، زبان آموز انگلیسی! شما البته مثل همه زبان آموزان انگلیسی نیستید. مواردی مانند سن ، مکان ، تجربه یادگیری گذشته ، زمان صرف یادگیری ، خلاقیت و بسیاری از عوامل دیگر بر نحوه یادگیری شما تأثیر می گذارد.

هنگام گوش دادن به کتاب صوتی ممکن است بهترین چیزها را بیاموزید ، اما دوست شما ترجیح دهد یک کلاس ساختاری را بگذراند. ممکن است چیزهای زیادی از کتابهای درسی انگلیسی بدست آورید یا هر هفته از تماشای یک فیلم انگلیسی بیشترین چیز را یاد بگیرید. چگونه یاد می گیرید ، از چه چیزهایی لذت می برید و چگونه فکر می کنید بهترین روش برای شما مشخص می شود.

قبل از اینکه به روش ها بپردازیم ، در اینجا چند خبر خوب آورده شده است: مهم نیست که شما تاکنون برای یادگیری چه کاری انجام داده اید ، تحقیقات می گوید شما همیشه می توانید برسید. بنابراین اگر به عنوان مثال با روش غوطه وری شروع نکردید ، با شروع این کار باز می توانید همان مزایا را کسب کنید. به عبارت دیگر ، هر وقت ماهی را از آب بگیری تازه است!

بنابراین به پایین نگاهی بیندازید ، و آسانترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی را برای خود پیدا کنید.

در اینجا سه روش قدرتمند برای یادگیری زبان انگلیسی آورده شده است. احتمالاً قبلاً از آنها استفاده کرده اید یا حداقل آنها را در حال استفاده دیده اید. ترفند این است که بفهمید کدام روش برای شما بهتر است.

ما در زیر به شما نشان خواهیم داد که چگونه از این روشها به طور موثر در مطالعات خود استفاده کنید.

 

  1. روش غوطه وری

به روش غوطه وری "روش طبیعی" نیز گفته می شود. کلمه "غوطه وری" به معنی کاملاً محصور شدن در چیزی است. برای یادگیری با غوطه وری ، باید تمام وقت خود را با زبان انگلیسی احاطه کنید.

 

علم می گوید:

این روش نه تنها به شما در یادگیری زبان انگلیسی کمک می کند بلکه به شما کمک می کند مانند یک بومی فکر کنید. استفاده از روش غوطه وری برای یادگیری انگلیسی در واقع نحوه کار مغز شما را تغییر می دهد تا بیشتر شبیه مغز یک انگلیسی زبان بومی باشد.

این روش همچنین هر روز شما را در معرض انگلیسی بیشتری قرار می دهد. این مهم است زیرا بر اساس برخی مطالعات ، شما ممکن است با مطالعه یک ساعت در روز بتوانید درک خوبی از زبان انگلیسی پیدا کنید ، اما رسیدن به سطح درک بومی کار آسانی نخواهد بود.

چرا این جواب می دهد؟ به چگونگی یادگیری نوزادان فکر کنید. آنها بدون دانستن هیچ کلمه ای به دنیا می آیند و بلافاصله با زبانی عجیب محاصره می شوند. کم کم از گوش دادن به این زبان استفاده شده و تماشای افراد دیگر ، آنها کلمات خاصی را یاد می گیرند.

سپس می آموزند که چگونه این کلمات کنار هم قرار گرفته اند. سرانجام ، آنها روان صحبت می کنند. به همین دلیل این روش "طبیعی" نامیده می شود - هرچه بیشتر انگلیسی را احاطه کنید ، یادگیری آن راحت تر خواهد بود.

 

این روش را امتحان کنید اگر شما...

در یک کشور انگلیسی زبان زندگی می کنید.

در به خاطر سپردن قوانین دستور زبان در یادگیری مشکل دارید....

می خواهید سریعتر مکالمه به زبان انگلیسی را شروع کنید.

 از طریق صحبت کردن و گوش دادن بهتر یاد می گیرید.

 

چگونه با غوطه وری یاد بگیریم:

برای یادگیری با این روش ، باید خود را با زبان انگلیسی احاطه کنید. اگر در یک کشور انگلیسی زبان زندگی می کنید ، در نیمه راه هستید! در اینجا چند کار وجود دارد که می توانید انجام دهید تا هر روز بیشتر در معرض انگلیسی باشید:

در تلفن ، رسانه های اجتماعی و هر وب سایت دیگری که مرتباً استفاده می کنید ، زبان را به انگلیسی تغییر دهید.

به گروه های آنلاین و دنیای واقعی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند بپیوندید. گروه هایی را پیدا کنید که با علایق شما مشترک هستند ، بنابراین چیزهای مشترکی برای گفتگو دارید.

تا جایی که می توانید با همکلاسی های انگلیسی خود به زبان انگلیسی صحبت کنید.

برنامه ها و فیلم های تلویزیونی را به انگلیسی تماشا کنید. حتی اگر کلمات را درک نکنید ، بدون اینکه حتی متوجه شوید الگوهای آن را یاد می گیرید.

اخبار را تماشا کنید و رادیو را به انگلیسی گوش دهید. مشترک یک مجله یا روزنامه انگلیسی شوید. انگلیسی را اولین زبانی کنید که هر روز می بینید!

 

  1. روش کلاس

صرفاً به این دلیل که در کلاس های انگلیسی شرکت نمی کنید از این مورد صرف نظر نکنید! یادگیری انگلیسی در کلاس به این معنی نیست که شما باید کلاسهای رسمی انگلیسی را شرکت کنید. این فقط به این معنی است که شما اگر در کلاس درس باشید یاد می گیرید.

با روش کلاس ، شما با قوانین دستور زبان ، دروس املایی و واژگان و پایه و اساس زبان شروع می کنید. اینها قسمتهایی هستند که بهم چسبیده اند.

علم می گوید:

 

قبل از شروع به صحبت کردن با یک زبان ، به دانش اولیه نیاز دارید. در غیر این صورت ، از کجا شروع می کنید؟ طبق برخی مطالعات ، یادگیری زبان کمی شبیه ساختن است. شما با چند اصل شروع می کنید ، و سپس کم کم به آنها اضافه می کنید.

همانطور که قوانین را یاد می گیرید ، می توانید جملات خود را با آنها شروع کنید و حتی اشتباه کنید. شما با ایجاد دانش خود ، اشتباهات و یادگیری از کل روند پیشرفت می کنید.

 

این روش را امتحان کنید اگر شما…...

هنگام یادگیری ساختار و ترتیب را دوست دارید....

راحت نیستید که وارد مکالمه شوید ، مگر اینکه از دستور زبان و واژگان کافی آگاه باشید.…

ترجیح می دهید هر روز به جای اینکه همه روز خود را با زبان انگلیسی محاصره کنید ، هر روز یک قسمت را مطالعه کنید....

می خواهید انگلیسی را عمیقا درک کنید ، نه فقط بفهمید چگونه صحبت کنید.…

مبتدی انگلیسی هستند.

 در محیط کلاس بهتر یاد می گیرید ، یا در کلاسهای انگلیسی شرکت خواهید کرد.

 

نحوه یادگیری با روش کلاس:

برای یادگیری با روش کلاس ، به برخی از ساختارها نیاز دارید.

این روش را می توانید در کلاس یا خانه بیاموزید ، اما کسی مانند یک معلم خصوصی به شما کمک می کند. آن شخص می تواند هنگام اشتباهات (بسیار مهم) خود به شما بگوید. برای یادگیری به روش کلاس ، این نکات را امتحان کنید:

برای کلاسهای انگلیسی ثبت نام کنید. (این یکی منطقی است ، مگه نه؟)

اگر دوره ای را نمی گذرانید ، یک معلم خصوصی یا یک گوینده بومی پیدا کنید که مایل باشند به شما کمک کنند.

چند کتاب درسی خوب تهیه کنید. داشتن انواع کتاب های درسی (یکی برای دستور زبان ، دیگری برای واژگان) یا فقط یک کتاب درسی بزرگ که یادگیری را براساس نوع جدا می کند ، ایده خوبی است. به این ترتیب می توانید همزمان روی یک چیز تمرکز کنید.

منابع آنلاین خوبی برای آزمایش خود پیدا کنید ، مانند وب سایت های یادگیری تعاملی یا آزمونها.

هر روز یک وقت مشخص را برای مطالعه اختصاص دهید.

اجازه ندهید چیزهایی که قبلاً یاد گرفته اید را فراموش کنید. با مرور یادداشت های قدیمی اغلب حافظه خود را تازه کنید. هر هفته یک روز مطالعه حتی می تواند به مرور اختصاص یابد.

 

  1. روش دوگانه

آیا به نظر می رسد که دو روش فوق با هم عالی کار کنند؟ درسته! این روش دوگانه نامیده می شود و ترکیبی از روشهای یادگیری غوطه وری و کلاسی است.

به یاد دارید که گفتیم شما باید از جایی شروع کنید؟ روش دوگانه معمولاً با یادگیری در کلاس شروع می شود ، و سپس عناصر غوطه وری را برای نیمی از زمان مطالعه اضافه می کند.

 

علم می گوید:

تحقیقات معمولاً موافقت می کنند که فکر خوبی است که با برخی اصول شروع کنید و سپس وارد غوطه وری شوید. با این حال ، تحقیقات همیشه موافق نیست که چه زمانی باید این تغییر انجام شود.

یک مطالعه بررسی کرد که دانش آموزان در کلاسهای دو زبانه (با استفاده از دو زبان) در مقایسه با کلاسهای غوطه وری (همه انگلیسی ، تمام وقت) عملکرد خوبی دارند. نتایج نشان می دهد که بچه ها در ابتدا با غوطه وری سریعتر یاد می گیرند ، اما در نهایت سرعت آنها کاهش می یابد. دانش آموزان دو زبانه آهسته تر یاد می گیرند ، اما در پایان بیشتر می آموزند.

اگر از خود می پرسید که این بچه ها با شما چه کاری دارند ، فقط بخاطر داشته باشید: حتی اگر از طریق روش کلاس درس یاد می گیرید ، یک روز باید با مردم واقعی به انگلیسی صحبت کنید. چه موقع آن را تغییر می دهید؟ غوطه وری دوگانه به شما امکان می دهد آماده صحبت باشید ، ضمن اینکه قوانین زبان انگلیسی را نیز به شما آموزش می دهد.

 

این روش را امتحان کنید اگر شما

 وقت اختصاص دادن به روش کلاس و غوطه وری را داشته باشید. فایده اش این است که زمان بیشتر صرف مطالعه به معنای پیشرفت سریعتر است.

 در محیط کلاس به خوبی یاد بگیرید ، اما همچنین می خواهید یاد بگیرید که چگونه صحبت کنید.…

دوره هایی را می گذرانید که به زبان انگلیسی تدریس می شود.…

در یک کشور انگلیسی زبان زندگی می کنید.…

در سطح متوسط یا پیشرفته انگلیسی هستید.

 

نحوه یادگیری با روش دوگانه:

روش دوگانه برای زبان آموزان متوسط انگلیسی بهترین است. اگر احساس می کنید که برای شروع استفاده از زبان انگلیسی در زندگی روزمره خود آماده هستید ، اما هنوز هم می خواهید به صورت ساختاری یاد بگیرید ، گزینه خوبی است.

از آنجا که روش دوگانه ترکیبی از غوطه وری و کلاس است ، می توانید نکات و پیوندهای دو بخش قبلی را ترکیب کنید. حتماً این نکات را دنبال کنید:

از خودتان بیش از حد کار نکشید. به یاد داشته باشید که باید استراحت کنید ، و زمانهایی را برای مطالعه انگلیسی اختصاص دهید. مطالعه خیلی طولانی در واقع می تواند به یادگیری شما آسیب برساند!

سعی کنید تعادل خوبی پیدا کنید. یکی از راه های این کار این است که صبح چیز جدیدی یاد بگیرید ، سپس در طول روز از آن استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر با زمان گذشته در صبح آشنا شدید ، سعی کنید در آخر هفته خود یا آخرین فیلمی که تماشا کرده اید به یکی از دوستان خود بگویید.

هفتگی با یک همکلاسی تبادل زبان کنید. حتی اگر معلم خصوصی داشته باشید یا در کلاس ها شرکت کنید ، یک همکلاسی تبادل زبانی می تواند با اجازه دادن به شما برای یادگیری زبان خود ، به شما کمک کند.

 

از کدام یک از این روش ها استفاده خواهید کرد؟

به یاد داشته باشید که هیچ روش درستی برای انجام کارها وجود ندارد. در اینجا از برخی از نکات و ایده ها استفاده کنید یا چند مورد را با هم ترکیب کنید.

آزمایش کنید تا زمانی که یک روش متناسب با زندگی روزمره و سبک یادگیری خود را پیدا کنید!

نویسنده : مهندس مسعود نیسانی

سطح پیشرفته

هنگامی که شما به سطح پیشرفته زبان انگلیسی رسیدید بدان معنی است که با زمانهای افعال در زبان انگلیسی ، لغات مختلف آشنا هستید.

سطح متوسط

پس از پایان این دوره زبان آموز قادر خواهد بود جملات و عبارات معمول و پرکاربرد درباره مسائل شخصی، خانواده، خرید، اشتغال و ... را درک کند.

سطح مبتدی

افرادی که در این سطح هستند می‌توانند عبارات روزمره‌ی پر کاربرد و کاملاً ابتدایی را درک کنند. همچنین می‌توانند خود را به صورت ساده معرفی کنند.

سطح پایه

هدف اصلی این دوره ترغیب زبان‌آموزانی است که به تازگی وارد حیطه یادگیری زبان شده‌اند تا در مسیر خود ثابت قدم حرکت کنند.

Tmlan آموزش زبان انگلیسی از سطح پایه تا پیشرفته

تماس با ما

شماره تماس با ما:

09107199208

09104883831

ثبت نام

Template Design:Dima Group